Czym jest Liga DnD? To sesje w formie połączonych jednostrzałów, czyli choć łączy je główna nić fabularna, to każdą z misji można rozgrywać osobno, nawet nie będąc na żadnej innej z danego wątku. Tak jak poszukiwacze przygód mogą być w mieście na tylko jedno zlecenie, potem wyjechać i wrócić później, tak i gracze mogą być tylko na niektórych sesjach.
Mistrzowie gry mają gotowe postaci dla graczy, którzy chcą spróbować, a przez to, jak i dużą rotację graczy między stołami/sesjami, jest to idealny sposób na zapoznanie się z Faerunem i systemem DnD 5e.